Diskuze

Datum: 25.10.2012

Vložil: Jana H. z Ostravy

Titulek: Re: Bolesti při vyprazdnování,...

Ahoj Vlado,
Nevim, jestli mas tu samou bolest, co ja, ale podelim se pro jistotu o mou zkusenost. U me se bolesti v oblasti sverace objevily az po osmi letech s pouchem - hlavne pred, pri a po stolici byly silene...a mezi stolicema jsem citila bolest, ale mensi... Myslela jsem si, ze mam hemeroidy, tak sem si tyden zavadela Faktu mast...a pomohlo to. Za nejakou dobu se bolesti vratily...tak jsem to zase resila Faktu. Pak mi na endoskopii v Brne rekli, ze to v zadnem pripade hemeroidy nebyly a ze tam nic nejde videt, sverac se jevil naprosto vporadku, ac jej vzdy pred vysetrenim je treba trosku prstem dilatovat (na endoskopii jsem byla v dobe, kdy jsem bolesti nemivala). Dodnes nevim, co to bylo... Ale uz se bolesti od te doby nevratily. Osobne si myslim, ze jsem ty bolesti ve sveraci mela po prochlazeni - napr sezeni v mokrych plavkach, sezeni na podlaze... Na to bysme si asi meli davat pozor, at nam neprochladou prdylky :-) Jinak na obdobi tesne po operaci uz si moc nepamatuju - je to uz 10 let - jen vim, ze jsem chodila na zachod dost casto - sverac nebyl dostatecne silny...ale casem se stolice zahustila a sverac dnes zvlada uplne zazraky :-) Chodim na stolici 6-8x denne a v zadnem pripade se nesnazim stolici zadrzovat dyl, nez je to nezbytne nutne!!!! Jak pisou holky, pro klid duse je vzdy dobre vyhledat chirurga/GEA at ti na ten pouch kouknou. Doufam, ze ti bude brzy lip.





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist