Diskuze

Datum: 26.10.2012

Vložil: Dana

Titulek: Re: Re: J-Pouch

Ahoj Anet, nejprve musím upřesnit, že pacientem nejsem já, ale moje maminka, která ale není zatím s internetem tak velká kamarádka, aby na zdejší diskuzi mohla přispívat sama. Snad to nevadí. Celou tu strastiplnou cestu jsem ale prošla s ní, takže jsem schopná podělit se o informace, zkušenosti a rady. Od konce března, kdy maminka podstoupila první operaci (odstranění kolorekta, vytvoření pouche na tlustém střevě a dočasná ileostomie) uběhlo více než půl roku a maminka je nyní čerstvě po druhé operaci (zanoření stomie). Po počátečních úmorných bolestech (řezání, bodání) při vyprazdňování je nyní ve stavu, kdy bolesti ustoupily, ale nucení na stolici je velmi časté, až 8x denně. Vlastně celé dopoledne tráví na wc, odpoledne už to není tak strašné. Někdy je stolice normální, ale někdy velmi řídká, a tak se stane, že nekontrolovatelně unikne. Chtěla bych požádat o radu, jak toto zvládnout - nějaké tipy na úpravu stravování, zda je bezpečné dlouhodobě užívat léky jako Imodium nebo Lomotil a zda by mohly pomoct i Kegelovy cviky?
Děkuji a pokud by měl někdo dotazy na průběh operací, pooperační stavy, život s (dočasnou) stomií, tak se pokusím poradit nebo se aspoň podělit o zkušenosti.





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist