Diskuze

Datum: 14.01.2012

Vložil: Jana

Titulek: Re: UC

Ahoj Marti,
ne, určitě jsi blbě neslyšela a půjdeš na dvě operace. U každého pacienta je to individuální, podle toho jak to zváží doktor kolik operací podstoupíš. Snažili jsme se to popsat v sekci "o operacích". Já byla taky na dvou. Akorát s tím rozdílem, že poprvé mi vzali jen tlusté střevo (kvůli 100% potvrzení diagnózy UC)a až napodruhé ušili pouch a hned napojili.
To, že jedeš do Prahy je dobrá volba. S Mudr.Šerclovou nemám zkušenost, ale je prý taky skvělá.
Ne, do svěrače se UC nedostane. To se neboj. Místo konečníku budeš mít pouch. Tam může sice taky vzniknout zánět, ale jiný, pozhodně to není UC. Bývá způsoben přemnožení bakterií, dá se snadno vyléčit ATB, jako prevence pomáhají probiotika VSL, takže bych je potom začla sem tam brát. U mě trvala první operace asi 2,5 h, ale to mi nedělali pouch, tak to budeš mít o kapánek delší, ale nic se neboj, určitě se probudíš.
A k tomu epiduralu - já jsem se nechala uspat ještě předtím, než mi ho napíchli, takže mě nic nebolelo a potom jsem to v zádech taky necítila.
Ahoj a držím ti palečky





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist