Kniha návštěv

Datum: 05.08.2013

Vložil: Lucka

Titulek: Má cesta k normálnímu životu

Dobrý den,
je mi 20 let a je to rok co jsem podstoupila operaci, která zlepšila kvalitu mého života o 100%.
Problémy jsem začala mít asi ve 12 letech. Celý rok trvalo dětské gastroenteroložce v Pardubicích, než mi diagnostikovala právě UC. Střídali se u mě lepší a horší stavy. Byla jsem na kortikoidech a při každém pokusu o vysazení se můj zdravotní stav znovu zhoršil. Výhrou pro mě bylo, když jsem v 18 letech vyměnila lékaře. Ten mi snížil kortikoidy a nasadil Imuran. Bylo mi dobře. Zdálo se, že vše se posouvá dobrým směrem. Jenže Imuran mi zvýšil jaterní testy a nebylo vhodné dále ho užívat. Pan doktor Bok na nic nečekal a "předal" mě na kliniku ISCARE, kdy mi byla nasazena biologická léčba. Po třech dávkách mi bylo jasné že toto nefunguje. Potvrdila to i kontrolní kolonoskopie. Když na proti mě seděli dva lékaři a sdělovali mi, že nejvhodnějším řešením by byla operace, myslela jsem že svět se mi hroutí. Opak byl ale pravdou. Už za necelé dva měsíce jsem ležela ve Střešovické nemocnici a čekala na odvoz na operační sál.
Vše proběhlo v naprostém pořádku a já byla šťastná, že nemusím neustále běhat na záchod. Byla jsem šťastna za stomii. Nikdy předtím bych to neřekla, ale ten pytlíček na břiše pro mě byl osvobozením.
uběhli necelé 4 měsíce, během kterých jsem se pomalu vracela do aktivního života a já se znovu ocitla v nemocnici. Tentokrát mě měli odstranit stomii. Měla jsem velký strach, že se vše vrátí do známých kolejí hledání záchodů. Obavy byli zbytečné. Už za 5 dní po druhé operaci jsem se byla podívat na své spolužáky, jak hrají tradiční zápas proti učitelům. Byli zrovna Vánoce a já byla odhodlaná začít znovu žít.
Podařilo se. V dnešní době se vyhýbám minimu potravin, které mi nedělají dobře a žiji naprosto bohatý a neomezený život.
Děkuj všem, včetně zdravotního personálu, přátel a hlavně rodiny, kteří stáli při mě a pomohli mi.





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist