Diskuze

Datum: 13.07.2016

Vložil: Markéta

Titulek: Re: chybějící vitamíny a živiny

Určitě si nech na nutriční poradně napsat Nutridrinky, na špatnou pleť a nehty hodně pomáhá doplňovat zinek a selen (ale to se pak poraď s lékařem o dávkování, protože Nutridrinky už nějakou dávku minerálů a vitamínů obsahují). Jinak hodně zinku mají taky dýňová semínka, ale kvůli vláknině asi nejsou pro nás moc použitelná, ale v prodejnách zdravé výživy je běžně k dostání dýňový olej. No a já protože nemůžu zeleninu a ovoce jinak než mixované, tak si často dělám čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. ¨Chce samozřejmě nejprve vyzkoušet v menším množství, abys zjistila, co ti sedí a co ne - ředím je vždy vodou půl na půl, ale určitě jsou prospěšné, protože to není tepelně upravené a máš tam zachované vitamíny, minerály, enzymy atd. Tak tohle vše tělo podpoří, ale základní řešení bych určitě konzultovala s nutriční poradkyní. Já taky nepřibírám, pouchitidy sice nemám, jsem 3 měsíce po zanoření, ale musím se vyprazdňovat cévkou, protože pouch mi blokuje oslabené pánevní dno. Takže denně cvičím a čekám, jestli se to zlepší nebo jestli půjdu zpět do stomie:-( Tak ať ti tahle moje rada aspoň trochu pomůže.





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist