Kniha návštěv

Datum: 01.04.2012

Vložil: Ladislav

Titulek: Můj život s paučem

Vážení,
na základě doporučení od svého přítele pana MUDr. Sequense PhD. jsem navštívil internetové stránky paní Anety a Jany a musím řící, že mně velice překvapila kvalita zpracování a hlavně význam pro všechny podobně postižené lidi s paučem (píšu to česky, víme všichni na těchto stránkách o co jde). Jsem přesvědčen, že některé zkušenosti mohou přispět i lidem, kteří mají vývod bokem. Tímto těmto dámám děkuji za tento počin, za sebe a za ostatní, které tyto problémy čekají a mohou se stát uživateli těchto informací. Rozhodl jsem se napsat na Vaše stránky, protože si myslím, že pár mých zkušeností nasbíraných za uplynulých 16 let může někomu z Vás dotčených pomoci (záměrně už dále nebudu psát postižených - tento blok je třeba z hlavy vytěsnit). Můj postup byl metodou pokus-omyl, protože v té době moc zkušeností nebylo k dispozici a každý z nás dotčených se snažil nebo také nesnažil najít si v životě s touto nemocí svoji parketu. Lékařská péče je jedna věc, vrátila nám možnost žít, ale ve vlastním životě musíme každý sám za sebe. Je to každodenní boj se svým egem a někdy i s okolím. A nyní kdo jsem a o co se mohu s Vámi podělit
Jmenuji se Ladislav, jsem z Plzně, je mi 58 roků, jsem 27 let nekuřák a s paučem žiji od roku 1996, tedy 16 let. Od poloviny roku 1997 dodnes pracuji. Můj příběh začal v závěru roku 1994, kdy mně byla po krvácení z konečníku diagnostikována ulcerozní kolitida. V roce 1995 jsem se dostal do péče pana doktora Sequense a pak už to mělo průběh, který je uveden na Vašich stránkách. V roce 1995 vývod bokem, v roce 1996 vytvoření pauče a pochopitelně následné problémy s tím související.Úbytek váhy jsem měl 22 kg. Trvalo mi cca rok, než jsem se dal natolik do kupy, že jsem začal uvažovat o návratu do práce. Od roku 1995 do začátku 1997 jsem byl v plném invalidním důchodu . Po vytvoření pauče jsem měl denně 25-30 stolic a bylo to hrozné. Řekl jsem si, že takhle dál to nebude možné.a začal jsem intenzivně pátrat a studovat možnosti v té době možné, nejen oficiální. První záležitostí, která mi pomohla se stabilizací těla bylo doporučení pana Havelky začít užívat Psyllium. Tehdy se dováželo z Indie , dnes je k dostání v každé lékárně v různých podobách. Díky této vláknině z tibetského jitrocele jsem se během jednoho roku dostal na cca 15 stolic za 24 hodin. K tomu musím napsat, že jsem si zavedl určitý denní řád tj. pravidelnou stravu ,procházky a odpočinek. Rodina mi v tom pomáhala. Postupně jsem přestával užívat léky Salofalk, Immodium. Vím, že regenerační schopnost lidského těla je obrovská a tak jsem se snažil postupně odbourat chemické léky. Dodnes nic neberu z chemie, ale o tom později.
Pokud začnete užívat Psyllium, tak v Natur formě, bez ochucovadel a v žádném případě se nedržte množství užívání uvedeném v návodu v příbalovém letáku. Užívejte 1 malou lžičku do 2dcl vody před spaním a pak to pořádně zapít. Jde o to vyčistit a detoxikovat tenké střevo a zbytek tlustého střeva. Toto platí i pro nemocné Crownovou chorobou. Při užívání většího množství psyllia a častěji,
hrozí ucpání střeva v některém ze zúžených míst po operacích. Je to osobní zkušenost.
Největším krokem v tomto období bylo rozhodnutí nastoupit do zaměstnání (průměr jsem měl 15 stolic za 24 hodin). Tím jsem tělu vnutil řád. Pravidelné vstávání, pravidelná strava, spánek úměrný možnostem v noci, zkrátka docela tvrdý režim. Trvalo mně zhruba další rok, než jsem se dostal na denní průměr 10-12 stolic denně, který mám dodnes.
Nejen při nástupu do zaměstnání, ale od začátku nedoporučuji namáhavou práci na břicho, kouření a noční směny, jinak se budete velmi špatně dávat do pořádku. Paučitida se prodlužuje, hrozí větší záněty - zkušenost mého kamaráda, kterému byl vrácen po 8 letech vývod.
Když jsem se oprostil od užívání všech léků a začal se tzv. normálnit, zjistil jsem , že velmi dobře působí na zažívání občas večer sklenka červeného vína, díky které se prodlužuje interval nočních stolic.
Opačně působí tvrdý alkohol, je lépe se ho vzdát nebo vyjímečně stopečku pro vypálení "červa".
Roky běžely , přestal jsem pravidelně užívat i Psyllium (dám si ho párkrát za rok jako prevenci) a dostavily se problémy přicházející s věkem. Problémy, kterými platíme daň za způsob života a nekvalitní stravu.Vyšší tlak, zvýšený cholesterol, zvýšená močovina v krvi a další krevní ukazatele špatné, náběh na tachykardii.. Závodní lékař mi nasadil medikaci a tím nastal problém. Totálně se mi rozhodilo zažívání, měl jsem problémy se stolicemi, bolesti břicha. A tak jsem začal hledat možnosti, jak se z tohoto začarovaného kruhu vymanit a tělo detoxikovat, aby vrátilo do přijatelného normálu.
Po studiu literatury jsem dospěl k variantě pití ovocných a zeleninových šťáv.
O stravování a šťávách napíšu příště. To je na samostatnou kapitolu. Budu se snažit co nejdříve. Držím všem dotčeným palce abyste svoje nové životní postavení zvládli dobře.

S pozdravem LaSee





Zpět na diskuzi

TOPlist TOPlist